Кількість
|
Вартість
|
||
|
Етюдник для художника
Будь-яка людина, яка цікавиться живописом, хоч раз чула слово «етюдник». Дуже часто його плутають із мольбертом, але між ними є суттєва різниця. Якщо ви любите малювати на природі або на якихось незвичайних місцях, тоді вам варто задуматися про те, щоб купити етюдник. Давайте ж розберемося, що він являє собою і в чому його переваги.
Етюдник (від франц. etude – витвір образотворчого мистецтва, виконане з натури) – це спеціальний плоский ящик для зберігання етюдів та приладдя живопису. Етюдник поєднує кілька інструментів – мольберт, який може служити домашнім мольбертом, як підлоговим, так і настільним, завдяки знімним ніжкам. Зручна скринька для зберігання інструментів, а також мобільна тринога, яка необхідна для роботи на природі. Всі етюдники оснащені ручкою для перенесення та ремінцем для носіння на плечі.
Історія етюдника розпочалася наприкінці XVIII – середині ХIX століття, у цей час митці стали часто працювати на пленерах, виникла мода на зображення пейзажів та живопис на відкритому повітрі. Крім того, технічний прогрес зробив внесок і в мистецтво – були винайдені скляний шприц та туба.
Перед тим, як купити етюдник, варто розібратися у його видах та зрозуміти, який підходить вам найбільше. Отже, на що звернути увагу при виборі етюдників:
- Вага. Чим більше і важче етюдник, тим складніше його переносити, якщо ви працюєте на свіжому повітрі або переходите з місця на місце. Тому обов'язково перед покупкою візьміть етюдник в руки і прикиньте, чи вам не важко. Стандартна вага етюдників – від одного до двох кілограмів, залежно від деревини.
- Висота. Для того щоб було комфортно працювати, підбирайте етюдник залежно від свого зростання. Звичайно, висота етюдника регулюється, але розміри виробу відрізняються. Найголовніше – переконайтеся, що, стоячи перед етюдником, ви знаходитесь на одному рівні з центральною частиною полотна. Також зверніть увагу на те, щоб під час промальовування нижньої частини картини вам не потрібно було сильно нагинатися.
- Розмір. Перед покупкою етюдника необхідно заміряти розміри передбачуваної картини та відповідно до цих параметрів вибирати етюдник. Це потрібно для того, щоб полотно правильно закріпилося і міцно трималося на етюднику. Також потрібно заздалегідь враховувати тип полотна (полотно, картон, тощо) на якому збираєтеся працювати, адже спосіб кріплення на етюднику повинен відповідати матеріалу.
- Стійкість. Дуже важливий пункт, адже від міцних та стійких ніжок залежить зручність роботи з етюдником. Обов'язково вибирайте пристосування з ніжками, що регулюються. Це убереже ваш етюдник від пошкоджень, особливо на нерівних поверхнях.
Переваги етюдника дуже суттєві:
- Етюдник багатофункціональний: поєднує в собі як мольберт, так і перенесення та місце для зберігання художнього приладдя;
- У магазині Канцмарт етюдник відрізняються компактністю – їх можна легко скласти та поставити у кутку, де він не займатиме багато місця;
- За допомогою доступних рівнів нахилу дуже зручно малювати будь-якими видами (від акварелі до масла) під будь-яким кутом.
Якщо ви хочете, щоб ваш етюдник довго прослужив вам і залишався в хорошому стані, ось кілька порад:
- Періодично протирати від фарби, доки та не застигла;
- Витирати від вуличного бруду та висушувати, щоб не попадало багато вологи;
- Для покращення виду етюдника можна покрити спеціальним лаком для деревини.
На офіційному сайті магазину Канцмарт надано різноманітні види етюдників, які допоможуть вам творити у будь-який час та в будь-якому місці. Слід зазначити, що наші етюдники однаково зручні як професіоналам, так і новачкам.