Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 09:00–20:00

Сб, Нд: 10:00–18:00

0
Мій кошик

Мольберти для малювання, етюдники, планшети

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Мольберт для малювання

Мабуть усі, хто хоч раз стикався з мистецтвом, чули про мольберт. Цей неймовірний винахід допомагає під час роботи багатьом художникам і вже став невід'ємною частиною творчого процесу. Будь-який художник-початківець задається питанням: як купити мольберт для малювання, щоб він ідеально підійшов і служив при роботі? Зараз розберемося, що являє собою мольберт і які види його бувають.

Перші згадки про мольберт зустрічаються ще в працях римського історика Плінія Старшого, який жив у першому столітті нашої ери. В одному із своїх праць Пліній описав підставку у вигляді панелі на трьох опорах. На неї встановлювалася дерев'яна дошка, що служила стародавньому художнику основою картини. З того часу дерев'яний мольберт став невід'ємною частиною творчого процесу будь-якого художника. Про це красномовно говорить у своєму есе придворний художник французького короля Людовіка XIII Шарль Лебрен, який назвав мольберт для малювання найважливішим інструментом для художника. І справді, представляючи художника, у нашій голові відразу спливають такі образи: людина, що стоїть перед мольбертом із полотном, що тримає в руках фарби.

Чи знали Ви, що саме слово «мольберт» насправді німецького походження? Malbrett німецькою позначає спеціальну дошку для малювання. Слово утворене з двох німецьких слів: malen - малювати, і brett - дошка або полиця.

Мольберти для малювання

Перш ніж купити перший мольберт, важливо подумати, що вам потрібно. Де ви використовуватимете свій мольберт? Якого розміру ваша робота? Які засоби малювання ви використовуєте? Який у тебе стиль малювання? Вам зручно стояти за мольбертом чи вам треба сісти? Це всі питання, які вам потрібно поставити собі, щоб звузити коло вибору.

Якщо ви хочете купити дерев'яний мольберт для малювання, слід спочатку розібратися в його видах. Обговоримо кожен із них:

  1. Підлоговий мольберт є конструкцією, розрахованою на розміщення великих полотен на підлозі (звідси і назва) і нерідко забезпечену підйомним механізмом, щоб змінювати рівень розміщення картини, не прикладаючи фізичних зусиль. Також цей мольберт називають студійний. Це П-подібна рама з дерева, яка встановлена ​​на міцну основу. Рухлива планка служить фіксації полотна. В основі рамки розміщується поличка, на яку ставиться підрамник. Нерідко вона забезпечена підставкою для кистей, крейди та інших необхідних у роботі дрібниць. Професійний мольберт важливий для художників, адже він здатний витримати багато важких полотен. Поділяється на кілька підвидів:
    • Односторонні та двосторонні мольберти. Мольберт може мати одну сторону і розміщувати лише одну картину, або дві сторони, щоб можна було розмістити відразу дві роботи з обох боків полотна. Останні ще називають мольберт-хлопавка. Вони чудово підійдуть новачкам і навіть дітям, адже є дуже легкі моделі спеціально для юних художників.
    • Акварельний мольберт. Через особливості акварельної фарби є спеціальні мольберти. Їх особливістю є можливість повороту підрамника під різними кутами до вертикалі та горизонталі.
    • Переносний мольберт (або тринога). Зручна модель, створена спеціально для тих, хто любить малювати у різних місцях. Компактний та зручний, його можна покласти у спеціальний чохол
  2. Настільний мольберт. Такі мольберти ставляться на стіл. Вони невеликі і, відповідно, розраховані на картини скромніших розмірів. Конструкція така ж, як і у студійних, але дрібніша.

У магазині Канцмарт представлені багато видів мольбертів, які підійдуть як цікавим новачкам, так і досвідченим професіоналам. Тому радимо придивитися і купити мольберт для малювання на нашому офіційному сайті.

Вгору
,