Кількість
|
Вартість
|
||
|
Шкільні зошити
Напередодні нового навчального року кожен школяр і його батьки замислюються, які зошити купити на кожен предмет. На це варто звернути належну увагу, адже шкільний зошит поряд з книгою і ручкою є тим предметом, без якого неможливо уявити процес навчання. Величезна кількість вибору в форматі, розмірі, дизайні можуть збити з пантелику. Але до таких речей потрібно підходити з розумом, тому зараз розглянемо основні види шкільних зошитів за категоріями і зрозуміємо, які краще купити школяреві.
Цікавий факт: чи знали Ви, навіщо придумали на зошитах поля? Справа в тому, що за старих часів миші і щури були частими гостями в будинках. І їх жертвами, як правило, ставали книги. Таким чином, широке поле забезпечувало захист важливим нотаток, адже в першу чергу щури гризли саме краю.
Отже, шкільні зошити поділяють на кілька типів:
1. Типи ліній. Звичайно, всім нам знайомі ті самі типи ліній, але ми ще раз нагадаємо:
- зошити в клітку, де система складається з вертикальних і горизонтальних ліній, що відбуваються з кроком 0,5 см; ці зошити найбільш універсальні, хоча найчастіше застосовуються на уроках математики, фізики, техніки та інших предметах науки.
- в лінію мають горизонтальні лінії, що виступають на стороні в відстані 9 мм або 5 мм, причому другі мають лініями різної товщини - чергування ліній тонше і товщі, які полегшують вивчення каліграфії молодшими школярами. Зошити в лінію призначені для написання текстів, і в школі найкраще зарекомендували себе на українській мові та інших гуманітарних предметах.
- зошити в косу лінію представляють собою дві горизонтальні лінії і одну вертикальну з нахилом в 65 °. Такі зошити купують для першокласників, які ще тільки вчаться правильно писати.
2. Формат: За розмірами зошити бувають такі:
- A5 (148х210мм)
- A5 + (168х203мм)
- B5 (176х250мм)
- B6 (125х176мм)
Найбільш поширеними і зручними є перші два формати (А5 і А5 +), під них розрахована більшість обкладинок і їх розмір вважається найбільш оптимальним і компактним.
3. Листаж. Кому знайоме те почуття, коли ходиш по магазину канцтоварів і не можеш зрозуміти, зошит на скільки листів купити на той чи інший предмет, щоб вистачило? Зараз розберемося, які взагалі листаж є.
- 12 л.
- 18 л.
- 24 л.
- 36 л.
- 40 л.
- 48 л.
- 60 л.
- 80 л.
- 96 л.
- 120 л.
Найтонші зошити (12 і 18 л.) Краще купувати для учнів молодших класів, також зошити такого листаж вибирають для контрольних робіт.
Чим старше школяр, тим товщі йому потрібна зошит. Особливо на ті предмети, де потрібно багато писати (алгебра, геометрія, фізика).
4. Матеріал. Абсолютна більшість шкільних зошитів виробляють з картону. І це не дивно: цей матеріал має відмінну витривалістю і не дозволяє листам м'ятися. Розділяють такі види картону:
- Картон ламінований твердий
- Картон крейдований
- Картон щільний
- М'який картон
Оригінальний дизайн кожного зошита, орієнтований на різні віку і переваги, зробить зошит ще й стильною приналежністю. Наявність таких серій, як Hot Wheels, Transformers, Hello Kitty, Beatz і т.п., дасть кожному школяреві вибір унікальної моделі. Останнім часом все більше купують шкільні зошити від таких виробників, як Кайт, Yes, Мандарин, 1 Вересня.