Кількість
|
Вартість
|
||
|
Види художніх акрилових фарб
Художні акрилові фарби – чудовий вибір як для початківців, так і для професійних художників. Акрил дає особливо насичений колір, який швидко сохне. Такими фарбами можна малювати на папері, полотні на підрамнику, тканині, дереві, склі, кераміці.
Через велику різноманітність акрилових фарб можна зробити напрочуд красиві мальовничі ефекти. Наприклад, акрилові фарби розрізняються за складом.
- Матова фарба дає блиск і після висихання створює непрозорий однорідний шар.
- Глянцева акрилова фарба створює яскраву блискучу поверхню. Блиск акрилу може бути м'яким шовковистим, і дзеркально-глянцевим - все залежить від ступеня самого глянцю.
- Флуоресцентна фарба має спеціальний пігмент, який світиться при темряві. На пофарбовану поверхню має потрапити сонячний промінь.
- Перламутрова фарба створює покриття, яке заломлює промінь світла як справжній перламутр, т.к. до складу входить особливий світловідбивний пігмент.
- Фарба з ефектом металіка імітує металевий відблиск, міститься пігмент алюмінієвої пудри.
Також художні акрилові фарби для малювання розрізняються за видами робіт, для яких призначені: художній акрил – для живопису; для дизайнерської роботи як усередині, і зовні приміщення; для малювання тканини; для кераміки; скло; металу. За формою, акрилові фарби бувають або у тюбиках, або у банках. У тюбиках акрилова фарба тягуча, щільна, така форма є зручною для техніки імпасто, коли пишуть товстими мазками. У банках фарби більш рідкі та зручні для заливання великої площі, їх легко розводити.
Які пензлики підходять для малювання акриловими фарбами?
Для акрилової фарби найкраще підійдуть такі художні пензлі:
- синтетика (зі штучним ворсом)
- щетина;
- жорсткість ворсу – висока чи середня.
Пензлі з натуральних матеріалів не підійдуть, т.к. акрилова фарба важка, і самі мазки виходять різного розміру, контролювати їх досить важко. Для художника важливо мати чотири різних пензликів круглої, плоскої форми різної товщини, а також мастихін.
Час висихання акрилових фарб.
Акрилові фарби швидко висихають! Тому фарби з тюбика треба потроху видавлювати, якщо фарби в баночках, то необхідно відразу ж закривати їх кришкою. Якщо використовується звичайна палітра із пластику, тоді час від часу збризкуйте її водою, щоб над фарбами були крапельки води, тоді акрил сохне повільніше. Також є спеціальні сповільнювачі висихання.
Для роботи з художніми акриловими фарбами досить звичайної води, але для професійного акрилового живопису варто купити медіум або сповільнювач висихання.
Медіум значно покращує якість акрилу, фарба стає більш плинною і еластичною, не втрачаючи при цьому яскравості, розподіляється по поверхні і краще наноситься, також утворює досить міцне покриття. Серед різноманітності медіумів можна назвати два типи. Загущувач необхідний для згущення рідких акрилових фарб. Розріджувач для поліпшення плинності фарби, але він повністю не розчиняє пігменти, на відміну від води.
Якщо в малюнку є безліч деталей, тоді сповільнювачі висихання незамінні. Акрилова фарба висихає безповоротно: її не змиєш водою, як акварель. Уповільнювачі збільшують час висихання і цим дають можливість виправити помилки написання картини.
Що робити із засохлими акриловими фарбами?
Художники знають, як повернути фарби в робочий стан, навіть якщо у банку фарба засохла. Подрібніть висохлий шматок фарби і додайте киплячу воду. У міру остигання додавайте окріп, поки висохлі фарби не стануть м'якими. Після цього необхідно перемішати, поки всі грудки не зникнуть, перекладіть відновлену акрилову фарбу в ємність із щільною кришкою.
Як розбавляти акрилові фарби водою?
Якщо для використовується вода, тоді вона повинна бути чиста та прохолодна. Властивості змінюються від обраної пропорції:
- 1 до 1 застосовується для першого шару, плинність помітно покращується, фарба відмінно лягає, не накопичуючись на пензлику;
- 1 до 2 підходить для вторинного шару, фарба рівномірно розподіляється, утворюється гладка поверхня;
- 1 до 5 можна використовувати для лесування, акрил робить міцний напівпрозорий шар, т.к. сам пігмент легко проникає у пори. Спеціальні мистецькі розріджувачі такого ефекту не дають.
Уповільнювачі висихання, розріджувачі та медіуми додають у акрилову фарбу строго за інструкцією від виробника. Головний мінус такого способу в тому, що акрил навряд чи буде таким самим однорідним, як раніше, тому що грудочки можуть до кінця не розчинитися.
Декілька технік малювання акриловими фарбами.
- Суха техніка – акрилова фарба наноситься сухим пензлем. Після промивання пензлика ретельно витирають.
- Волога техніка використовується для створення ефекту акварелі, при цьому фарби рясно розбавляються водою.
- Лесування – розбавлену напівпрозору фарбу на полотно наносять тонким шаром заливкою.
- Імпасто – нанесення густої фарби на художнє полотно товстими об'ємними мазками. Акриловими фарбами можна працювати і у змішаній техніці.
Важливі поради щодо роботи з акриловими фарбами
- Після того як акрилова фарба повністю висохне, відмити її не вийде, тому малювати найкраще, переодягнувшись у спеціальні речі, які особливо не шкода, або можна надіти великий фартух. Робочу поверхню також слід захистити клейонкою.
- Якщо робота займе багато часу, за один раз закінчіть хоча б один елемент.
- Найчастіше промивайте кисть і міняйте воду, особливо якщо йде робота з дрібними та тонкими деталями: забрудненим пензлем прописати їх неможливо.
- Якщо ви дасте акриловим фарбам засохнути на самій кисті, тоді такий пензель можна сміливо викинути. Тому щоразу промивайте її з використанням м'якого мила під теплою водою. Також можна придбати спеціальну рідину для миття кистей.
- Для чітких ліній іноді використовується звичайний малярський скотч, який закріплюється на просохлий шар і можна працювати далі. Стрічка має досить слабкий клейовий шар, тому покриття не зашкодить.
- Під рукою бажано мати три банки із водою. В одну додайте кілька крапель рідини для поліпшення плинності, тоді фарба краще розподілятиметься по поверхні. В іншу налийте теплу воду для миття кисті. У третій банці споліскуйте пензель.
- Мийте кисті кожні 5-10 хвилин, ретельно витирайте їх серветкою або паперовим рушником, щоб вода не заходила під обтиск ворсу, що може зіпсувати роботу.